خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - دیوار بزرگ چین در حال ویرانی است
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

ایرن: حفاظت و نگهداری از دیوار بزرگ چین به دلیل انبوه جمعیت گردشگران و گروه‌های بازدید کننده آن، با خطری جدی روبرو است.


به گزارش خبرگزاری فارس،‌ برگزاری مراسم و جشن‌های مختلف و پرجمعیت در بخش‌های مختلفی از دیوار بزرگ چین که همراه با پخش زباله و صدمه و خسارت وارد آوردن بر این بنای باستانی است، تنها گوشه ای از تهدیدهایی را شامل می‌شوند که همه روزه ماندگاری این اثر تاریخی را به خظر می‌اندازند.
به گفته یکی از نگهبانان بازنشسته دیوار بزرگ چین، در میان سنگ‌های دیوار چین میخ‌هایی کلفت یافت می‌شد که مخصوص چادرهایی بود که توسط گردشگران مورد استفاده قرار می‌گرفتند.
ویلیام لیندسی، یک محقق بریتانیایی که نزدیک به ربع قرن در موضوع حفاظت از دیوار فعالیت می‌کرده معتقد است‌: اجازه چادر زدن گردشگران در کنار دیوار بزرگ باید به سادگی "‌ غیر قابل قبول "‌ شود.
وی افزود: درحال حاضر بیش از یک چهارم دیوار بزرگ کاملا ناپدید شده و باقیمانده آن نیز درحال فروپاشی است. یادگاری‌ها بسیاری را می‌توان به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی روی سنگ‌های دیوار مشاهده کرد. بنایی که مرکز برگزاری مسابقات پرش موتور و مکانی برای فیلمبرداری فیلم‌های سینمایی شده است.

اگرچه اقداماتی همچون تخریب جایگاه پارکینگ اتومبیل و منع ساخت و ساز تا فاصله 500 متری ازدیوارها از سوی مقامات مسئول برای حفاظت از این بنا انجام شده، اما باز هم حضور و هجوم گسترده گردشگران، همچنان خطرات خود را در تخریب این میراث جهانی حفظ کرده است.نویسنده :Aram joon
جمعه 16 مهر 1389-01:44 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات