خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - جاده پارك ملی گلستان باز هم قربانی گرفت
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

تصادف یك قلاده پلنگ با خودروها در جاده گلستان

گروه محیط طبیعی: جاده پارك ملی گلستان كه سالهاست مورد اختلاف بین كارشناسان محیط زیست و وزارت راه است، ‌بار دیگر از بین حیات وحش منطقه قربانی گرفت .

به گزارش سبز پرس،‌ در پی برخورد یك دستگاه خودروی سواری عبوری با یك قلاده پلنگ در محل تفرجگاه گلستان در داخل پارك ملی،‌ این پلنگ كشته شد.

بر اساس این گزارش این دومین سانحه بزرگ در یك ماه اخیر است كه در جاده پارك ملی گلستان رخ می دهد و هر بار یكی از بزرگترین پستانداران منطقه كه بخشی از تنوع زیستی این پارك را تشكیل می دهد،‌ جان خود را از دست می دهد، ‌به طوریكه یكماه قبل نیز در همین جاده یك قلاده خرس در اثر برخورد با خودروهای عبوری كشته شد.

به گزارش سبز پرس،‌ پلنگ یكی از گونه های كمیاب و در خطر انقراض ایران است كه این روزها به عناوین مختلف گزارش های زیادی از كشته شدن آنها در چهارگوشه ایران‌به گوش می‌رسد.

توسعه بی‌رویه روستاها و مناطق شهری،‌ توسعه اراضی كشاورزی و جاده ها و سدسازی‌ها بسیاری از زیستگاه‌های پلنگ ایرانی را در چند دهه اخیر از بین برده و باعث شده تا این جانور در برخورد مستقیم با مردم یا شكار شده و یا به به طرز دلخراشی توسط نیروهای انتظامی و حتی محیطبانان كشته شوند.

از سوی دیگر در حالی كه هرساله در نتیجه تصادفات خودروهای عبوری با حیات وحش پارك ملی گلستان بیش از یكصد حیوان از گونه های مختلف جانوری را به كام مرگ می كشاند نه تنها این جاده بر طبق مصوبه هیئت دولت از داخل پارك خارج نمی شود بلكه هم اكنون وزرات راه در صدد است تا جاده 11 متری گلستان را با 60 متر افزایش عرض ،‌به یك جاده 4 بانده تبدیل كند كه این موضوع در آینده نزدیك می تواند باعث تكه تكه شدن زیستگاه در پارك ملی گلستان و جدایی بین جمعیت ها در دوطرف پارك ملی شود .نویسنده :Aram joon
دوشنبه 23 دی 1387-11:18 قبل از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات