خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - تصاویری شگفت انگیز از غولهای اعماق دریا
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

اعماق اقیانوس مناسب ترین محل برای زندگی بزرگترین مخلوقات زمین است که در این مناطق دورافتاده عروسهای دریایی، نهنگها، ستاره های دریایی عظیم و سایر جانوران غول پیکر خود را از چشم انسان پنهان می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عروسهای دریایی عظیم الجثه، نهنگها و سخت پوستان غول پیکر، بزرگترین موجودات روی زمین هستند.

بهترین زیستگاه این حیوانات عظیم الجثه اعماق اقیانوسها است. هرچند در برخی موارد این حیوانات به آبهای سطح می آیند و در قاب دوربین عکاسان طبیعت جاوادانه می شوند.

مجله "نشنال جغرافی" در گزارشی، گزیده از زیباترین تصاویر این غولهای دریایی را منتشر کرده است.

عروس دریایی یال شیری
 
این جانور با نام علمی Cyanea capillata بزرگترین گونه عروس دریایی است که قطر بدن آن می تواند به دو متر و طول پاهایش به 15 متر برسد.
 
 
کوسه نهنگی
 
کوسه نهنگی یا Rhincodon typus بزرگترین گونه در میان ماهیها و کوسه ها است که طول آن می تواند به 12 متر برسد. اما این غول مهربان برخلاف داستانهایی که درباره اش گفته می شود تنها از پلانکتونها و ماهیهای کوچک تغذیه می کند. بی شک با این ماهی عظیم در داستان پینوکیو آشنا شده اید.
 
 
ستاره دریایی غول آسا
 
قطر گونه ستاره دریایی Pisaster giganteus می تواند به نیم متر برسد. قلمر این جانور عظیم در آبهای آمریکای شمالی از جنوب کالیفرنیا تا بریتیش کلمبیا در کانادا است.
 
 
خرچنگ غول پیکر ژاپنی
 
Macrocheira kaempferi که در این تصویر با نور پروژکتورهای زیردریایی روشن شده است به عنوان بزرگترین جانور مفصل دار زنده شناخته می شود. این خرچنگ یک گونه بسیار بسیار قدیمی و در واقع نوعی فسیل زنده است. طول این حیوان می تواند به 3 متر برسد.
 
 
نهنگ آبی (blue whale)
 
این نهنگ یا Balaenoptera musculus بزرگترین حیوانی است که تاکنون بر روی زمین زیسته است. این حیوان در زمان تولد حدود 7.6 متر طول دارد و در بزرگسالی به 33 متر طول و بیش از 180 تن وزن می رسد.
 
 
جنگجوی پرتغالی
 
Physalia physalis که همچنین با عنوان "جنجگوی پرتغالی" نیز شناخته می شود اغلب با عروس دریایی اشتباه گرفته می شود. اما درحقیقت این جانور که از رده آب سانان است از یک کلونی از ارگانیسمها ساخته شده است. بازوهای این جانور غول پیکر در زیر آب به 50 متر نیز می رسد. اما به طور متوسط طول آن 10 متر است.
 
 
نهنگ تیغ باله
 
Balaenoptera physalus  دومین جانور بزرگ زمین است. طول این نهنگ می تواند به 25 متر در نرها و 27 متر در ماده ها برسد.
 
 
جورپای غول پیکر
 
درحالی که طول خویشاوندان ساحل نشین این جورپا به زور به چند سانتیمتر می رسد، Bathynomus giganteus یک سخت پوست بزرگ است که طول آن می تواند به نیم متر و وزن آن به 2 کیلوگرم برسد.
 
 
کوسه سفید
 
با بیش از 4 متر و نیم طول، Carcharodon carcharias بزرگترین ماهی شکارچی زنده است.
 
 
حلزون غول پیکر
 
این حلزون، بزرگترین نرم تن زمین است. Tridacna gigas می تواند به 120 سانتیمتر طول و بیش از 220 کیلوگرم وزن برسد.
 

 


نویسنده :Aram joon
سه شنبه 30 فروردین 1390-10:27 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic