خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - زیباترین دریاچه های دنیا
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

بر روی این کره خاکی تعداد زیادی دریاچه وجود دارند، دریاچه های زیبایی که سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران و علاقه مندان به ورزش های آبی یا ماهیگری هستند. با توجه به تعداد زیاد دریاچه های دنیا انتخاب یکی از این دریاچه های کار اسانی نیست اما ما در این مطلب 7 دریاچه ی زیبای دیگر دنیا را به شما معرفی می کنیم. 

1- دریاچه ی میشیگان ، آمریکا :
دریاچه ی میشیگان که یکی از بزرگترین دریاچه های آمریکای شمالی است به خاطر ساحل فوق العاده ای که دارد مشهور است. این دریاچه ی زیبا که در شهر میشیگان قرار دارد به شکل خوبی به گردشگران معرفی شده به همین دلیل سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان است.


2- دریاچه ی بویلینگ ، دومینیکا :
دریاچه ی بویلینگ به معنی دریاچه ای که در حال بخار شدن است در جزیره ی دومینیکا قرار دارد ؛ این جزیره قبلاً تحت مستعمره انگلستان بود اما بعد از 1978 مستقل شد. در کنار این دریاچه یک آتشفشان فعال وجود دارد و به همین دلیل آب این دریاچه بیشتر از سطح معمول گرم است وکف می کند. همین دلیل باعث شده تا گردشگران زیادی به این دریاچه ی زیبا بیایند و تعطیلات خود را در این جزیره بگذرانند.


3- دریاچه ی تانا ، اتیوپی :
این دریاچه ی زیبا که در کشور اتیوپی قرار دارد یکی از سرچشمه های رود نیل در آفریقا و بزرگترین منبع آبی اتیوپی است. در میان این دریاچه ی وسیع تعداد زیادی جزیره وجود دارد البته تعداد آن ها بستگی به میزان سطح آب دارد.


4- دریاچه ی تال ، فیلیپین :
این دریاچه ی زیبا درون یک جزیره قرار دارد که خود این جزیره درون یک جزیره ی دیگر واقع شده است. دریاچه ی زیبای تال از لحاظ وسعت سومین دریاچه ی بزرگ آب شیرین در فیلیپین است. رنگ آب این جزیره با تغییر فصول تغییر پیدا می کند و یکی از زیباترین مناظر عکاسی را برای گردشگران پدید می آورد.


5- دریاچه ی سوان، ارمنستان :
کشور ارمنستان بین دو دریای مختلف قرار دارد اما دریاچه ی سوان تنها دریاچه ای است که به طور کامل درون مرزهای ارمنستان قرار دارد. رهبران شوروی به طور شگفت انگیزی باعث تغییرات در این دریاچه و اکوسیستم آن شدند به طوری که دریاچه ی امروز باقی مانده ی یکی از پر ارتفاع ترین دریاچه های جهان است.


6- دریاچه ی ناترون ، کنیا ، تانزانیا :
این دریاچه ی زیبا به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی که دارد به عنوان بهشت پرندگان و گهواره ی فلامینگوها شناخته می شود. دریاچه ی ناترون یکی از کم عرض ترین دریاچه های جهان است و به علت اکوسیستم و آب شوری که دارد زیستگاه مناسبی برای تعداد زیادی از حیوانات است.


7- دریاچه ی سوپریور ، کانادا :
این دریاچه بزرگترین دریاچه ى پنجگانه میان کانادا وایالات متحده آمریکا و بزرگترین دریاچه ی آب شیرین جهان است. این دریاچه مسئول بخش بزرگی از آب و هوا و اکوسیستم طبیعی قاره ی آمریکای شمالی است. این دریاچه که تاریخی غنی دارد به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمدی صنعت گردشگری در این کشورهای امریکا و کانادا محسوب می شود.نویسنده :Aram joon
شنبه 5 شهریور 1390-12:01 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات