خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - طوفان آیرن/ 120 کیلومتر سرعت با 8 کشته
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themeboxصبح یکشنبه به وقت محلی طوفان موسوم به ایرن به مناطق شمال شرقی امریکا رسید و طبق اخرین اخبار برق مناطق نیویورک و فیلادلفیا احتیاطا قطع شده است.

اوباما رییس جمهور در ایالتها و مناطق کارولینای شمالی، ویرجینیا، نیوجرسی،نیویورک،کنکتیکات، رادآیلند،ماساچوست، نیو همشایر، پورتوریکو اعلام وضعیت اضطراری کرده است و مطابق آمار تنها 8 نفر تاکنون جان خود را از دست داده اند.

سرعت طوفان حداکثر به 80 مایل بر ساعت یعنی 120 کیلومتر بر ساعت می رسد و در کمترین سرعت نیز 45 مایل بر ساعت گزارش شده است که در مقایسه با سایر طوفانهایی که اخیرا در امریکا آمده، سرعت بالایی محسوب نمی شود.

کنکتیکات: 5 صبح یکشنبه به وقت محلی طوفان مناطق جنوب غرب این ایالت را فرا گرفته است. بدستور مقامات ایالتی سرویس های عمومی و حمل و نقل به جز موارد فوق العاده از کار افتاده است. ساحل نشینان هشدار داده شده تا به مناطق امن تر بروند. دنل مولای فرماندار در کنفرانس خبری گفته همه چیز مهیا شده تا مردم در امنیت کامل به سر برند.

دله.ور

مناطق جنوبی دله.ور دستخوش طوفان شده است.سخنگوی برق منطقه ای دلماروا گفت صبح یکشنبه برق 90 هزار مشتری قطع است. سرعت طوفان 45 مایل گزارش شده و 30 تا 40 خانه در شهر لویس تخریب شده است. جک مارکل فرماندار دله.ور گفت برای امنیت بیشتر به افرادی که می خواستند در ساحل بمانند، هشدار داده شد و آنها مناطق ساحلی را ترک کردند. هواپیماهای نظامی و غیر نظامی مستقر در دله.ور به ناطق امن پرواز داده شدند. اما ساکنین مناطق نظامی همچنان در خانه ها و پایگاه های خود به سر می برند.

دی سی (district of colombia)

شهردار وینسنت گرای گفت انتظار 2 تا 4 اینچ بارش باران را دارند. خطوط مترو بامداد یکشنبه همچنان فعال است. شهردار از مردم خواست در خانه های خود بمانند. نقشه های مورد نظر شهرداری برای اطلاع رسانی مردمی روی توئیتر قرار داده شده است. پارک ملی حومه دی سی که همسایه واشنگتن است تخلیه شده و ملاقات کنندگان جهت بازدید، پذیرش نخواهند شد. زلزله 5.8 ریشتری چند روز قبل به پارک ملی آسیب زده است. برگزاری مراسم یادبود برای مارتین لوتر کینگ که قرار بود انجام شود معلق شده است. دانشگاه جورج تاون اعلام کرده یکی از ساختمانهایش آسیب دیده است.

فلوریدا

مرد 55 ساله ای که در ساحل در حال موج سواری بود کشته شد. این حادثه در منطقه ساحلی اسمیرنا فلوریدا رخ داد.

مین

پل پنوب اسکات تا اطلاع ثانوی بسته است و مقامات گفته اند ممکن است 9 صبح سه شنبه اگر اتفاقی رخ ندهد، باز گردد. به مردمی که قایق و کشتی تفریحی در این مناطق دارند، هشدارهای لازم داده شده است.

مریلند

کوین آفتونگ مدیر موقعیتهای اضطراری گفت زنی اهل کوئینزلند یکشنبه شب بعد از سقوط یک درخت کشته شده است. سد دریاچه سن ماری بدلیل بارشهای شدید در موقعیت بحرانی قرار گرفته است. خانه های اطراف سد تخلیه شده است. بارش 8 اینچی در اوشن سیتی به ثبت رسیده است. نیروهای پلیس موقتا به ادارات نخواهند رفت. تونل ساحلی چساپیک تا اطلاع ثانوی بسته شده است.

ماساچوست

سواحل بوستون و خطوط حمل و نقل در این مناطق بسته شده است. بر اساس پیش بینی ها بدترین حالت روز یکشنبه خواهد بود. 6 پناهگاه موقت برای مردم افتتاح شده است. چندین پناهگاه دیگر مانند مدارس برای امنیت بیشتر مردم فعال شده است. وب سایت موقعیتهای اضطراری ماساچوست جدیدترین اخبار و راهنمایی های لازم را برای مردم انجام می دهد.

نیو همشایر

فرماندار جان لینچ از مردم خواسته تا به هشدارهای ایمنی در مورد مناطق ساحلی و آبراهه های ایالتی توجه بیشتری داشته باشند.

نیوجرسی

102 هزار نفر از مردم در خاموشی به سر می برند. مناطق شرقی این ایالت بیشترین تاثیر را از طوفان داشته است. شهردار شهر نیوواک -کوری بوکر-  خانه به خانه رفته تا خودش به مردم هشدار بدهد. مردم با دیدن وی هیجان زده شده اند.

شهردار شهر برانزویک از مردم خواسته تا در خانه ها بمانند. به گفته دیوید استاهل قرار شده اتومبیلی در خیابانها تردد نکند. صبح یکشنبه بدترین خسارات طوفان ایرن در سواحل نیوجرسی به ثبت رسیده است. 12 اینچ باران پیش بینی شده است. کریستی فرماندار وقوع این حادثه را در ایالت تحت فرمان وی در 100 سال اخیر را بی سابقه توصیف کرده است. 1500 سرباز بعنوان نیروی امداد اماده کمک رسانی شده اند.

نیویورک

راههای منتهی به بندر رادآیلند بسته شده است. دو بندر راد آیلند و نیویورک بسته شده است. جنوب شرقی ایالت صبح یکشنبه انتظار وزشهای بالای 100 مایل را دارد.مایکل بلومبرگ شهردار از مردم خواسته در خانه های خود بمانند. 370 هزار نفر از نیویورک به مناطق امن رفته اند. شهر تا ساعت 5 بعد از ظهر یکشنبه پاک خواهد شد. آسانسورهای نیویورک هم در ساختمانهای بلند مرتبه قطع شده است تا کسی داخل انها گیر نکند!

پیش بینی ها بر این اساس است که یکشنبه سواحل شرقی طوفان ایرن را به خود خواهند دید و سپس طوفان از منطقه خواهد رفت. از سال 1938 این بدترین طوفانی است که نیوریورک به خود دیده است. 5 بیمارستان نیز تخلیه شده است.

کارولینای شمالی

5 نفر جان خود را از دست داده اند. 14 اینچ باران صبح یکشنبه باریده است. برخورد دو اتومبیل پارک شده باعث مرگ یک کودک در گولزبورو شد. سقوط یک درخت نیز در منطقه کلینتون باعث مرگ یک جوان شد. راننده ای هم با درخت وسط جاده برخورد کرده و کشته شد. در منطقه ناش تصادف دیگری باعث مرگ یک نفر شده و در منطقه اونسلو فردی بر اثر سکته قلبی جان سپرد. 10 جاده اصلی کارولینا به گفته بو. پردو فرماندار بسته شده است.

پنسیلوانیا

سرویس حمل و نقل جنوب شرقی بعد از هشدار در مورد طوفان در فلادلفیا بسته شده است. فرودگاه بین المللی فیلادلفیا تا ساعت 4 بعد از ظهر یکشنبه بسته خواهد بود. تا دو هفته قطعی برق وجود خواهد داشت. از سال 1986 تا کنون در این ایالت اعلام وضعیت اضطراری نشده بود.

راد آیلند

بارشهای شدید برای یکشنبه پیش بینی شده است.تا ساعت 10 صبح یکشنبه به وقت محلی ساکنان بریستول باید خانه های خود را ترک کنند.

ویرجینیا

سقوط درخت در نیوپورت باعث مرگ یه پسر بچه شد. سقوط درخت روی اتومبیلی در برانزویل باعث کشته شدن راننده شد.مردی نیز در چستر فیلد بعد از سقوط درخت روی خانه اش کشته شد. باب مکدونل فرماندار ویرجینیا گفت آب منطقه نورفولک 9 فوت بالا امده است. بیمارستان 525 تختخوابی سنتارا نورفولک تا اطلاع ثانوی در دسترس نخواهد بود. نویسنده :Aram joon
دوشنبه 7 شهریور 1390-03:25 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات