خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - آب پشت سدها، نیمی از آب مورد نیاز دریاچه ارومیه است!
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

محمد محمد پور:شب گذشته گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما به بحث دریاچه ارومیه اختصاص داشت که البته به علت شروع دیرهنگام اقدامات دولت به نتیجه خاصی نرسید.


در این برنامه استاندار آذربایجان غربی به صراحت اعلام کرد که باز کردن سدها مشکلی را حل نمی کند و طبق کارشناسی های صورت گرفته تنها 6 درصد از خشکی دریاچه ارومیه به سدها مربوط می شود.
از دید وی بیش از 65 درصد دلیل خشکیدن دریاچه ارومیه به خشکسالی و عوامل طبیعی برمی گردد و حدود 30 درصد هم به استفاده کشاوری از آب منطقه.
جالب اینکه وی تأکید داشت حتی اگر تمام سدها باز شود و آب پشت سدها به به داخل دریاچه بریزد، آب 20 سانتی متر بالا می آید.وی می گفت که آب جمع شده پشت سدها 1میلیارد و 500 میلیون متر مکعب است و جالب تر اینکه مدیرطرح ملی تالاب هاکه مهمان همین برنامه بود دقایقی بعد گفت که نیاز دریاچه ارومیه 1/3 میلیارد متر مکعب آب است که با یک حساب سرانگشتی معلوم می شود آب جمع شده پشت سدها یعنی نیمی از نیاز آبی دریاچه ارومیه!
استاندار آذربایجان شرقی نیز در این برنامه اعلام کرد که یک برنامه 5 ساله برای انتقال آب از حوضه های دیگر به حوضه دریاچه ارومیه تهیه شده است.
مدیر طرح ملی تالاب ها نیز اعتقاد داشت که تنها با انتقال آب از حوضه های دیگر به ارومیه نمی توان مشکل کم آبی دریاچه ارومیه را رفع کرد.
مجری برنامه در طول گفت و گو چندبار مقامات حاضر در برنامه پرسید که چرا دولت دیر به فکر احیای دریاچه ارومیه افتاده است که البته جواب روشنی دریافت نکرد.


نویسنده :Aram joon
پنجشنبه 17 شهریور 1390-12:15 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات