خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - تصاویری که یک دنیا حرف دارند
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

شاید بد نباشه که بدونید، در سواحل جنوبی ایران هم، یکی از 5 گونه لاک‌پشت دریایی‌ای که در آبهای جنوب زندگی می‌کنند تخم‌گذاری می‌کنند. لاک‌پشت پوزه عقابی که نسل‌اش در حال انقراض بود و به همت "مهندس دره‌شوری" و با کمک مردم محلی در حال حفاظت هستش. 

مردم جزیرهٔ قشم، که تا چند سال پیش تخم لاک پشت های عقابی را نیمرو می کردند و میخوردند، اما الان اگر به شیب‌دراز سفر کنید، می‌بینید که مردم محلی لباس و کیف و ... تولید می‌کنند با دست‌دوز‌هایی با نقش لاک‌پشت پوزه‌عقابی.

پروژه موفقی که در جزیره قشم توسط گروه مهندس دره‌شوری اجرا شد نشان داد که: اگر می خواهید از منابع طبیعی و حیات وحش حمایت کنید، به خود مردم مراجعه کنید و از آنها یاری بخواهید. دلسوزترین جنگلبانان جنگل نشینان هستند، و جدی ترین شکارچیان خود صیادان، به شرطی که آگاهی یابند. هیچ قانون و محدودیت و جریمه و مجازاتی نمی توان جای مشارکت داوطلبانهٔ مردم را بگیرد.

پس اگر اواخر زمستان و اوایل بهار به قشم سفر کردید، سری هم به شیب‌دراز و یا دیگر محل‌های تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها بزنید... شاید اتفاقی هیجان‌انگیز منتظر شما باشه....Please  distribute widely.  The Turtle eggs are  stolen - harvested if you prefer - to be  sold.
The  planet is thankful for the forwarding of this  email.
NOTHING  LIKE A PICTURE TO EXPLAIN  AN  EXTINCTION

دل بیچاره اون لاك پشتهای مادر  رو بگو كه چطور میشكنه و هیچ كاری هم از دستشون بر  نمیاد كه واسه بچه هاشون بكنن !

به راستی هیچ چیز به اندازه  این عكسها معنای كلمه  "انقراض" را  نشان نمی دهد.نویسنده :Aram joon
پنجشنبه 31 شهریور 1390-01:03 قبل از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic