خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - نابودی حیات وحش زاگرس با تخریب جنگل های بلوط
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

ایرن- سعیده وحیدنیا: یک کارشناس حیات وحش گفت: قطع 10 هزار درخت بلوط در منطقه حفاظت شده دنا زیستگاه سنجاب ایرانی را به شدت در معرض خطر قرار می دهد و به چرخه حیات جانوران این مناطق آسیب می رساند.

به گزارش خبرگزاری محیط زیست ایران، دکتر اسماعیل کهرم افزود: قطع درختان به خاطر به وجود آوردن شیب زیاد وفرسایش باعث از بین رفتن پرنده های لانه گذار وسایه درختان می شود.
وی ادامه داد: با تخریب این جنگلها پناهگاه سنجاب ایرانی که خود باعث گرد آوری پرندگان شکاری مثل شاهین، باز، عقابها می شود با قطع درختان از بین می رود. همچنین با ازبین رفتن گرگ و روباه و شغال که سنجاب ها آنها را جذب می کنند، موش و خرگوش زیاد می شوند و آفتهای کشاورزی به وجود می آیند.
این کارشناس حیات وحش ادامه داد: متاسفانه برای محیط زیست اولیتی قائل نیستم و با از بین رفتن این درختان کل اکوسیستم دچار اخلال می شود.
به گفته او یکی از مشکلاتی که با از بین رفتن جنگل ها بوجود می آید، فرسایش خاک است که درختان ذرات خاک را نگه می دارند و در زمســـــتان اگر درختان نباشند با بارندگی ذرات خاک شسته می شود و از بین می روند.
کهرم گفت : ما که در شمال مناطق بکر خود را تقریباً از دست داده ایم در جنوب هم که این مناطق در انحصار نفت است، پس تنها مناطق بکر کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال بختیاری و لرستان باقی می ماند که در این مناطق درختان بلوط مناظری بهشت مانند را به وجود می آورند که با این کار این مناطق را نیز از دست می دهیم.

انتهای خبر // www.iren.ir // ایرننویسنده :Aram joon
دوشنبه 13 مهر 1388-12:41 قبل از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات