خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - احتمال ساخت هتل در پارک پردیسان
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه محیط زیست- چند ماه پیش «معصومه ابتکار»، رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران اسنادی منتشر کرد که نشان می داد سازمان محیط زیست برای تغییر کاربری و فروش پارک طبیعت پردیسان از دولت مصوبه ای گرفته است. همان زمان واکنش ها به این خبر موجب شد سازمان محیط زیست این ماجرا را تکذیب کند. هم اکنون و با گذشت چند ماه، احتمالات حکایت از آن دارد که پارک پردیسان به بهایی اندک فروخته شده و قرار است در آن هتل ساخته شود،‌ این در حالی است که مسوولان سازمان محیط زیست ترجیح می دهند واکنشی به این خبر نشان ندهند.
 
چند روز پیش جمعی از متخصصان و فعالان محیط زیست بیانیه ای منتشر کردند که از سازمان حفاظت محیط زیست می خواست چوب حراج به این آخرین زیستبوم طبیعی تهران نزند. سازمان محیط زیست به این بیانیه نیز واکنشی نشان نداد.
 
«میترا البرزی منش»، مدیر عامل انجمن پایشگران محیط زیست ایران و یکی از امضا کنندگان بیانیه اعتراضی به فروش پردیسان در گفت و گو با CHN در این باره گفت:‌«تغییر کاربری پارک پردیسان غیرقانونی است و فعالان محیط زیست در ایران باید یک بار برای همیشه در این مورد اقدام جدی حقوقی انجام دهند و پیگیر مجازات فردی باشند که دستور این اقدام غیر قانونی را داده است.»
 
به گفته او،‌ سازمان غیر دولتی فعال محیط زیست مانند صلح سبز نیز در جایی توانست جدی و اثرگذار باشد که نخستین پیگیری ها در مورد اقدامات غیر قانونی محیط زیستی را انجام داد.
 
او در پاسخ به این که چرا انجمن های ایرانی چنین موردی را به لحاظ قانونی پیگیری نمی کنند،‌ گفت: «حقوقدانان به دلیل مشکلات چنین پرونده ای،‌چندان تمایلی به انجام این کار ندارند و اگر داشته باشند هم دستمزد این کار از توان انجمن های فعال زیست محیطی خارج است.»
 
طرح اولیه ای که بیش از سی سال پیش برای پارک پردیسان تدارک دیده شده بود،‌ ایجاد و بازسازی اقلیم های گوناگون ایران و جهان در آن بود. برای مثال قرار بود در بخشی از آن تمام گیاهان و طبیعت مناطق استوایی ایجاد شود،‌ یا قنات های ایران به عنوان یکی از درخشان ترین شیوه های ذخیره آب در ایران برای علاقمندان به طبیعت به نمایش گذاشته شود اما با گذشت سال های طولانی در عمل هیچ یک از این طرح ها عملی نشد و در عوض ساختمان های سازمان محیط زیست در پارک پردیسان ساخته شدند.
 
البرزی منش در پاسخ به این پرسش که چرا به نخستین اقدام غیرقانونی که انتقال سازمان محیط زیست به پردیسان بود واکنش درخوری نشان داده نشد، ش‌گفت:‌«در ابتدا پردیسان با کاربری پارک متعلق به شهرداری تهران بود و پایه های غلط زمانی گذارده شد که ساختمان های سازمان محیط زیست در آن ساخته شد به علاوه این که به تازگی مقر سازمان محیط زیست میل به گسترش دارد و دایما در حال افزایش است.»
 
البرزی منش با انتقاد از بی قانونی در مساله پردیسان گفت: «می بایست به قانون احترام گذاشته شود،‌هنگامی که همه اقدامات غیر قانونی مانند واگذاری منطقه حفاظت شده جاجرود برای مسکن مهر  اتفاق می افتد،‌ تغییر کاربری فضای سبز پردیسان به هتل نیز دور از ذهن نیست.»
 
اجرای طرح اولیه پارک پردیسان می توانست این منطقه را به قطب گردشگری تهران چه برای گردشگران داخلی و چه گردشگران خارجی تبدیل کند. با این حال به نظر می رسد این بار تمامی جاذبه های اقتصادی و آموزشی چنین منطقه ای برای تهران، در ساخت احتمالی هتل برای عده ای خاص خلاصه می شود.


نویسنده :Aram joon
دوشنبه 20 شهریور 1391-11:23 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات