خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - قاتلان خرس های سمیرم بی هیچ مجازاتی آزاد هستند
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه محیط زیست- 20 شهریور ماه سال گذشته، فیلمی منتشر شد که مضمون آن کشتار یک خرس مادر و دو توله اش در ارتفاعات سمیرم بود. قاتلان که در تمام طول مدت فیلم برداری با تلفن همراه می خندیدند و تفریح می کردند، شکم توله ها را پاره کردند. توله ها را روده های بیرون ریخته از شکم آن قدر زوزه کشیدند تا تلف شدند. پس از انتشار این فیلم و واکنش افکار عمومی، یکی از قاتلان دستگیر شد و زمان کوتاهی در زندان بود اما به دلیل دستگیر نشدن شریک جرم، حکم غیر قابل اجرا اعلام و زندانی آزاد شد.

 
فیم منتشر شده نشان می دهد که قاتلان خرس ها در سمیرم ابتدا خرس مادر را با شلیک گلوله کشتند و سپس شکم توله ها را پاره کردند. توله های زخمی با امعا و احشای بیرون ریخته آن قدر زوزه کشیدند و دویدند تا در نهایت از شدت خونریزی تلف شدند. کشتار خرس ها در بهار سال گذشته روی داد.
 
«شهرام امیری شریفی»، مدیرعامل انجمن دیده بان حقوق حیوانات در پاسخ به این پرسش که پس از گذشت یک سال از انتشار فیلم، سرانجام قاتلان خرس های سمیرم چه شد، به CHN گفت: «یکی از قاتلان دستگیر شد و برای مدتی کوتاه در زندان بود اما از آن جا که شریک جرم دستگیر نشد، حکم غیرقابل اجرا و زندانی با قید وثیقه آزاد شد.»
 
به گفته او، یکی از قاتلان هنوز متواری است و ماموران قضایی تاکنون موفق نشده اند او را دستگیر کنند.
 
جریمه کشتن یک خرس در ایران تنها 700 هزار تومان است که این رقم، رقمی ناچیز است که به هیچ وجه نمی تواند بازدارنده باشد. این در حالی است که در حال حاضر خرس قهوه‌ای ازگونه‌های در معرض تهدید در ایران است.


نویسنده :Aram joon
دوشنبه 20 شهریور 1391-11:33 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات