خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - عبور از جنگل راه آسان طرح های عمرانی نیست
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

معاون مناطق خشک و نیمه خشک سازمان جنگل ها: 
ایرن: مهندس ناصر مقدسی معاون مناطق خشک و نیمه خشک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مراسم اختتامیه دانشجویان حامی محیط زیست دانشگاه تهران گفت: مشکل ما با دستگاههای دولتی مکان یابی مناسب منابع ملی است که فکر می کنند ارزان ترین و آسان ترین راه احداث طرح های عمرانی عبور از دل جنگل ها و مراتع است.

جاده و جنگل
وی اصل واگذاری اراضی را یک امر اجتناب ناپذیر دانست و یادآور شد: اگر عرصه های مورد واگذاری استعدادیابی شود و‌آمایش سرزمین مور توجه قرار بگیرد قطعا مشکلی برای واگذاری نخواهیم داشت. 
مهندس مقدسی به اهمیت جنگل ابر اشاره کرد و اظهار داشت: منطقه مزبور جزو اکوتون محسوب می شود چرا که کلکسیونی از جنگلهای ایرانی – تورانی با جنگلهای خزری در جنگل ابر با هم در آمیخته شدند و یک شرایط اکولوژیکی بسیار ویژه ای را به وجود آوردند.
مقدسی که در جمع صدها دانشجویان حامی محیط زیست صحبت می کرد به قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع در سال 1341 اشاره کرد و افزود:‌واگذاری جنگل ها و مراتع مشجر، ایل راها و مخازن ژنتیکی براساس قانون مطلقاً ممنوع است و به هیچ وجه در این اراضی واگذاری صورت نمی گیرد. 
معاون رئیس سازمان جنگل ها سیاست حال حاضر این سازمان را حفظ،احیا و توسعه منابع طبیعی کشور بر شمرد و خاطر نشان ساخت روند حرکتی سازمان جنگل ها به سمت محدود کردن بهره برداری ها و به صفر رساندن آن است که در این زمینه سال به سال این کاهش ها چشمگیر و محسوس می باشد. 
مقدسی به آمار 130 میلیون هکتاری وسعت منابع طبیعی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: اگر فرهنگ سازی شما دانشجویان ومشارکت جوامع محلی نباشد این سازمان به تنهایی قادر به حفاظت این عرصه ها نخواهد بود. 
معاون مناطق خشک ونیمه خشک به آمار 85 میلیون هکتاری مراتع کشور اشاره کرد و عدم توازن بین بهره بردار و توانایی مراتع را یکی از چالش های موجود در بخش ذکر کرد. وی با ذکر این نکته که متأسفانه هیچگونه توازن و تعادلی بین دام های موجود در مراتع وظرفیت تولید آن وجود ندارد خاطرنشان ساخت باید به مراتع کشور از طریق اکوتوریسم و گیاهان دارویی و همچنین درختان چند منظوره استراحت بدهیم. 
مقدسی نقبی به بیابان های کشور زدوافزود: 32 میلیون هکتار اراضی بیابانی و فاقد پوشش گیاهی در کشور وجود دارد که امروزه یکی از دغدغه های سازمان جنگل ها محسوب می شود. 
مقدسی در ادامه تصریح کرد با ایجاد و مستقر نمودن 2 میلیون هکتار جنگل های دست کاشت بیابانی بسیاری از تأسیسات زیربنایی که در معرض فرسایش بادی قرار داشتند مصون مانده اند ایران نیز یکی از اعضای فعال کنوانسیون های بیابان زدایی در جهان محسوب می شود. 
این منبع می افزاید در پایان سخنان مهندس مقدسی، عده ای از دانشجویان سووالاتی را مطرح کردند که یکی از سئوالات مطروحه درخواست کمک و یاری دانشجویان از سازمان جنگل ها بود که معاون رئیس سازمان خطاب به دانشجویان اظهار داشت: نمایندگان دانشجویان در عمده جلسات سازمانی ، گردهمایی ها و سمینارها می توانند شرکت کنند تا خواسته ها در حد امکان اجابت شود 
وی در خاتمه گفت: در اکثر جلسات ما تشکلات مردم نهاد ودوستدار محیط زیست نقش دارند، اگر شما ساختار متشکل داشته باشید، نماینده اعزام کنید، استقبال می کنیم. 


نویسنده :Aram joon
پنجشنبه 9 اردیبهشت 1389-12:27 قبل از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic