خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - قانون تولید کیسه‌های تجزیه‌پذیر تصویب شود
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

ایرن: رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: متاسفانه سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه قانون تولید کیسه های تجزیه پذیر کم تحرکی کرد و باعث شد که این لایحه به مجلس نرود.

مهندس محمد هادی حیدرزاده در نشست خبری روز بدون نایلکس (21تیر ماه) افزود: امیدواریم در دولت آینده پس از برگزاری جلسات کارشناسی، این لایحه به صحن علنی مجلس برود تا بتوانیم به تولیدکنندگان کیسه‌های تجزیه‌پذیر وام‌هایی با بهره‌ کم ارائه بدهیم.


وی ادامه داد: در کشورهایی مانند امارات، کانادا و برزیل که کاهش چشمگیری در تولید، توزیع و مصرف کیسه‌ها و ظروف پلاستیکی رخ داده در قانون به این موضوع پرداخته شده و برای آن سیاست‌های تشویقی و تنبیهی در نظر گرفته شده است و اگر ما نیز در این زمینه قانونی نداشته باشیم، این موضوع به نتیجه نخواهد رسید.

رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه در سال گذشته مراسم روز جهانی بدون نایلکس صرفا در شهر تهران برگزار می‌شد، افزود: امسال با استقبالی که سایر شهرها از این اقدام داشتند، با دبیرخانه 11کلانشهر کشور هماهنگ کردیم تا بزرگداشت این روز در دیگر شهرهای کشور نیز برگزار شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر اقبال خوبی که در تهران و دیگر شهرهای کشور نسبت به برگزاری بزرگداشت این روز صورت گرفته، شهرهای کوچکی مانند سبزه‌وار، نیشابور و بوشهر نیز برای برگزاری مراسم‌های مختلف اعلام آمادگی کرده‌اند، علاوه بر آن در شبکه‌های اجتماعی فعالان محیط زیستی کمپین‌هایی را در این زمینه ایجاد کرده‌اند.

حیدرزاده افزود: در سال آینده نیز با توجه به اینکه شهرداری تهران دبیرخانه دائمی اجلاس کلانشهرهای آسیاست، هماهنگ کردیم که این برنامه به صورت مشترک بین شهرهای بزرگ مجمع کلانشهرهای آسیایی برگزار شود.

رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در خصوص عوارض استفاده از پلاستیک‌های تجزیه‌ناپذیر، اظهار کرد: توزیع مواد غذایی در این پلاستیک‌ها باعث ابتلا به بیماری‌های صعب‌العلاجی می‌شود.

وی گفت: برای تولید پلاستیک‌های تجزیه‌پذیر و توزیع آنها با اصناف هماهنگ کردیم که تا از تولید ظروف تجزیه‌ناپذیری که باعث عوارض گوارش می‌شوند، جلوگیری شود.

حیدرزاده تصریح کرد: در گذشته نظام خرید زنبیلی در میان مردم ما رایج بود و اکنون کشورهای اروپایی نیز به آن بازگشته است. علاوه بر آن کیسه‌های پارچه‌ای باید جایگزین کیسه‌های نایلونی شود.

رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه با سایر فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای الگوبرداری از این روش مکاتباتی انجام شده است، افزود: فروشگاه‌های رفاه، اتکا و هایپراستار نیز با هماهنگی‌هایی که انجام شده به این شبکه پیوسته‌اند.

حیدرزاده از برگزاری مراسمی برای نکوداشت فعالان محیط زیست شهر تهران در روز هجدهم تیرماه خبر داد و گفت: این مراسم در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود تا الگوی مناسبی از همکاری مدیریت شهر و شورای شهر تهران ارائه شود، زیرا در دوره سوم شورای شهر کمیته محیط زیست بسیار فعال بود و طرح‌های خوبی از جمله نظام مدیریت سبز، نظام مدیریت محیط زیست، محدودیت مصرف کیسه‌های پلاستیکی و الزام پیوست زیست محیطی پروژه‌ها را تصویب کرد که این مراسم با هدف تجلیل از این حرکت انجام می‌شود.


وی از برگزاری برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در روز بیست و یکم تیرماه در 22منطقه شهرداری تهران با همکاری سازمان میادین میوه و تره‌بار و شرکت شهروند خبر داد و گفت: برنامه اصلی شهرداری تهران در روز چهارشنبه راس ساعت 10صبح در میدان لواسانی منطقه یک برگزار می‌شود.


نویسنده :Aram joon
شنبه 22 تیر 1392-03:43 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic