خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - تا 5 سال دیگر از ایران جز بیابان نخواهد ماند
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

درصورت ساخت 600 سد دیگر؛ 
ایرن- مرتضی گلپور: مدیر کل دفتر امور منابع جنگی سازمان جنگلها و مراتع کشور گفت : در برنامه پنجم توسعه 61 هزار میلیارد تومان برای ساختن 600 سد در کشور اختصاص داده شده است که در صورت ساخته شدن این سدها از ایران جز بیابان نخواهد ماند.

دکتر پیمان یوسفی آذر با بیان این مطلب افزود : ساخت این تعداد از سد بر روی رودخانه های کشور، نه تنها سفره های آب زیرزمینی را نابود خواهد کرد، بلکه اراضی کشاورزی را نیز به زیر آب برده و رودخانه ها را نیز خشک خواهد کرد. وی تصریح کرد : واقعا این چه بینشی است که پول نفت را در توده های سیمانی به نام سد ها هزینه و مدفون می کنیم؟
مدیر کل دفتر امور منابع جنگی سازمان جنگلها و مراتع کشور با بیان اینکه ساختن این تعداد سد مدفون کردن پولها و منابع کشور در پشت انبوهی از سیمان است که به هیچ دردی نمی خورند، خاطر نشان کرد : تمامی این سدها بعد از گذشت 20 یا 30 سال، یا از رسوبات پر خواهند شد و یا نابود شده و از حیز انتفاع خارج خواهند شد.
این مقام مسئول در سازمان جنگل ها و مراتع کشور به منابع جنگلی و مزیتهای حاصل از این عرصه ها پرداخت و تاکید کرد : این در حالی است که در صورت توسعه عرصه های طبیعی و جنگلی و صرف هزینه این سد ها در جنگل ها، می توان از این عرصه ها در تولید آب، توسعه اکو توریسم و همچنین توسعه گیاهان دارویی بهره گرفت. 
وی افزود : جنگل ها به دلیل توانایی عظیمی که در تولید آب و جلوگیری از فرسایش خاک دارند، ثروتی عظیم برای هر کشور قلمداد می شوند، ولی متاسفانه هنوز در ایران هیچ توجهی به پتانسلهای جنگل ها و مراتع و ضرورت و بازگشت فراوان سرمایه گذاری در این منابع طبیعی نشده است. 

بیاباننویسنده :Aram joon
پنجشنبه 9 اردیبهشت 1389-12:52 قبل از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic