خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - جاده فعلی جنگل ابر اصلاح می‌شود
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

مدیرکل راه و ترابری سمنان: 
ایرن :مدیر کل اداره راه و ترابری استان سمنان از اصلاح جاده فعلی ابر خبرداد و گفت: طبق نظر مساعد سازمان حفاظت از محیط زیست جاده فعلی جنگل ابر ( جاده گاز) اصلاح و بازسازی خواهد شد

جنگل ابررجب قربان‌پور در گفت‌وگو با(ایسنا)، با اشاره به اینکه طبق قانون کلیه عملیات راهسازی و جاده‌سازی با انجام مطالعات زیست محیطی انجام شده و خواهد شد، اظهار کرد: طبق گفته سازمان حفاظت از محیط زیست، جاده فعلی جنگل ابر که جیپ‌رو است، اصلاح و بهسازی می‌شود و برای تردد همه وسایل نقلیه ایمن و فنی خواهد بود. 
وی افزود: سه طرح از سوی وزارت راه و ترابری به سازمان حفاظت از محیط زیست ارائه شد که در نهایت طرح اصلاح جاده ابر مورد قبول واقع شد و هم اکنون وزارت راه و ترابری درباره این طرح مطالعه می‌کند. 
قربان‌پور با اشاره به این‌که این طرح کمترین تخریب را دارد، اعلام کرد: ساخت این جاده در استان سمنان که جنگل و درخت ندارد حدود 12 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد و در استان گلستان که درخت وجود دارد و شیب‌های جاده‌ای وجود دارد، حدود دو برابر این میزان اعتبار لازم دارد؛ در مجموع بیش از 30 میلیارد تومان اعتبار ساخت لازم است که از پیوست جدول شماره 12 قانون بودجه تامین خواهد شد. 
به گفته مدیر کل اداره راه و ترابری استان سمنان، عملیات ساخت این جاده دو ساله به اتمام می‌رسد. 
در این باره چندی پیش محمدی‌زاده - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - اظهار کرده بود که احداث این جاده مصوبه هیات دولت است که محیط زیست و راه و ترابری موظف به اجرای آن هستند، اما اجرای این مصوبه به منزله تخریب جنگل ابر نیست. 
گفتنی است، اتصال علی‌آباد استان گلستان به شاهرود استان سمنان و ساخت این جاده در جنگل‌ ابر، سه مصوبه هیات دولت را دارد که طبق این مصوبات اجرای این طرح باید با لحاظ کردن تمام شرایط زیست محیطی صورت گیرد که طی پنج سال اخیر طرح‌های مختلفی از سوی وزارت راه و ترابری برای ساخت جاده‌ی جدید ارائه شد که مورد قبول سازمان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی واقع نشد که در نهایت مصوب شده جاده فعلی اصلاح و رفع نقص شود. 
در حال حاضر مسیر فعلی، جاده گاز است که به دلیل داشتن شیب بسیار بالا ماشین‌های غیرکمک‌دار قادر به عبور از آن نیستند و به گفته مسوولان به دلیل غیراستاندارد بودن جاده سالانه افراد زیادی در تصادف‌های این مسیر کشته می‌شوند. 
لازم به ذکر است، چهار میلیارد جنگل در جهان وجود دارد که از این میزان چهار هزار گونه سرخدار بوده که 500 هکتار آن در «ارسباران» و جنگل «ابر» وجود دارند که هنوز هیچ اقدام اجرایی برای ساخت این جاده در محوطه جنگل صورت نگرفته و درختی قطع نشده است.

*اصلا خودتان رو ناراحت نکنید انشاءالله  طی دو سال آینده که این جاده اصلاح بشود تمام درختان این منطقه هم قطع می شود.


نویسنده :Aram joon
پنجشنبه 16 اردیبهشت 1389-12:33 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات