خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - ماجرای هندوانه های خیلی قرمز
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox


رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر، علت قرمزی بیش از حد برخی هندوانه های موجود در بازار را استفاده برخی كشاورزان از نوعی کود اعلام كرد.

شبكه خبر نوشت:
فصل گرمای تابستان در راه است و همه روزه وانت هایی را می بینیم که در بیشتر خیابان های شهر ایستاده اند و چند متر جلوتر یک نفر با نیمه بریده شده هندوانه ای که رنگ آن شبیه خون است ایستاده است و تبلیغ می کند " هندوانه به شرط چاقو". 
مردم هم غافل از اینکه چرا این هندوانه ها به یک باره در مدت زمان کوتاهی رنگی این چنین زیبا به خود گرفته است مات و مبهوت مانده اند و خوشحال از این انتخاب اند. 
اما چند روزی است در خبرها می آید که عده ای از کشاورزان در استان بوشهر با ترفندهایی سعی در کاشت و برداشت این نوع از هندوانه با مواد شیمیایی رنگی دارند. 
رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر علت قرمزی بیش از حد برخی هندوانه های موجود در بازار را استفاده برخی كشاورزان از نوعی کود اعلام كرد.
منفرد افزود: تعدادی از کشاورزان استان از کود کلات آهن و منیزیم که قرمز رنگ است برای تغییر رنگ هندوانه استفاده می کردند که مرکز تحقیقات این موضوع را بررسی کرد و به زودی نتیجه بررسی ها به اطلاع عموم خواهد رسید. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر  گفت: در این بررسی، نمونه هایی از این کود تهیه و برای بررسی نهایی به آزمایشگاه فرستاده شد و تلاش می کنیم هرچه سریع تر جواب آزمایشات این کود را اعلام کنیم


نویسنده :Aram joon
یکشنبه 19 اردیبهشت 1389-12:49 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات