خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - پارک ملی کویر جای تاخت و تاز های نظامی و صنعتی نیست!!
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

پارک ملی کویر یکی از منحصر به فرد ترین مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست ایران، در حالی مورد هجوم قرار گرفته است که یکی از بزرگترین پروژه های حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در آنجا درحال اجرا می باشد. متاسفانه با حضور نیرو های مسلح در منطقه و برگزاری انواع مانورهای نظامی و  تاسیس قرار گاه ها ی متعدد در پارک ملی به اندازه کافی آرامش از منطقه و حیات وحش گرفته شده است. سال گذشته سفر تعداد یاز اعضای انجمن حمایت از حیوانات به پارک ملی همزمان بود با اجرای مانور نظامی سپاه و بسیج! ابتدا قصد راه دادن را در ایستگاه مبارکیه که همیشه تحت نظارت گارد محیط زیست بود و اینبار تحت دیده بانی بچه های سپاه، نداشتند. که با نشان دادن مجوز های لازم و همکاری خوب گارد محیط زیست موفق به ورود گردیدیم. جالب این جاست که در طول مسیر داشت کم کم باورم میشد به جای بازدید از پارک ملی کویر وارد مناطق جنگی شدیم. از سربازان و گلوله های عمل شده و خاکریز و تانک های سوخته و حتی دشمنان فرضی! شب هم که صدای خمپاره ها امان نداد. در سه روزی که در قصر بهرام اقامت داشتیم و در منطقه بازدید، هیچ گونه ی خاصی از حیات وحش را مشاهده نکردیم. انگار همه چیز با سال های قبل فرق داشت.

امروز نیز با دیدن تیتری در اعتماد ملی در مورد تصمیم وزارت نفت برای اکتشافات نفتی در کویر مرکزی و جلوگیری ماموران گارد محیط زیست از ورود آنها به پارک،  یک بار دیگر مطمان شدم برای مسولان ما هنوز پارک ملی و مناطق حفاظت شده نه تنها مفهمی ندارد، بلکه به یقین می گویم که هیچ برداشتی از حمایت و حفاظت و صیانت از طبیعت و حیات وحش نیز ندارند.

کویر نه جای تاخت و تاز های نظامی و مانور های جنگی است و نه محل اکتشافات نفتی!نویسنده :Aram joon
دوشنبه 23 دی 1387-10:39 قبل از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic