خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - هیچ خبری از ایران نیست وقتی دنیا ، 20 سالگی اکوتوریسم را جشن می گیرد!
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

ایرن- حمیرا محب علی: مجمع جهانی اکوتوریسم ( TIES ) ، 8 تا 10 سپتامبر2010 ، جشن 20 سالگی اکوتوریسم را جشن می گیرد.

اكوتوریسم

به گزارش خبرگزاری محیط زیست ایران خانم دکتر KELLY BRICKER رییس این مجمع در پیامی به مناسبت برگزاری این جشن، از تمامی نهادها و حتی افرادی که در زمینه گردشگری طبیعت مدار فعالیت می کنند، خواسته است تا به عنوان یک عضو ؛ در توسعه اکوتوریسم، به عنوان راهی برتر برای دستیابی به گردشگری پایدار تلاش کنند.
در این جشن که در پورتلند برگزار خواهد شد، کارشناسان و مدیران گردشگری از سراسر دنیا در کنفرانسی سه روزه با موضوع " اکوتوریسم و گردشگری پایدار" ،توسعه پایدار را در گردشگری طبیعت مدار بررسی خواهند کرد.

مجمع جهانی اکوتوریسم ، بزرگترین و با سابقه ترین سازمان اکوتوریستی در جهان است که با شعار محافظت و مشارکت جهانی برای دستیابی به گردشگری پایدار، در جهت ارتقا مسافرت های مسوولانه به مناطق طبیعی تلاش می کند.
مجمع جهانی اکوتوریسم در سال 1990 با تشکیل یک کار گروه تخصصی آغاز و با ارایه نظر در کنفرانسی در فلوریدا ، اکوتوریسم را ابزاری برای حفاظت از طبیعت و توسعه پایدار عنوان کرد و اولین قدمها را برای تشکیل این مجمع برداشت.
در سال 1991 نخستین سمینار مدیریت اکوتوریسم را برگزار کرد.
در سال 1992 نخستین کنگره جهانی گردشگری و محیط را برگزار کرد و اولین دستور العمل راهنما را برای متصدیان اکوتوریسم منتشر کرد.
در سال 1993 نخستین کتاب در زمینه اکوتوریسم را برای راهنمایان و مدیران اکوتوریسم ، منتشر کرد.
در سال 1994 به عنوان اسپانسر در سمینار طراحی اکولوژیکی ظاهر شد.
در سال 1995 نخستین سرویس خبری و نخستین سرویس پژوهشی اکوتوریسم را راه اندازی کرد و نخستین کتاب مرجع برای طراحان و برنامه ریزان حوزه اکوتوریسم را منتشر کرد.
در سال 1996 نخستین کارگاه اکوتوریسم دریایی را در هاوایی برگزار کرد.
در سال 1997 میزبانی نخستین گردهمایی عمومی تحت عنوان اکوتوریسم و مشارکت عمومی را در اکوادور برعهده داشت و در همین سال به ایجاد وب سایت اقدام کرد.
در سال 1998 کارگاه طراحی و توسعه در مقاصد گردشگری را در مکزیک برگزار کرد. همچنین میزبانی مجموعه کارگاههای اکوتوریسم را در تاهیتی بر عهده گرفت. این کارگاهها، برای متصدیان تور های طبیعت گردی برگزار شد.
در سال 1999 راهنمای اکوتوریسم دریایی را منتشر کرد و مجموعه کارگاههایی را در زمان برگزاری کنفرانس جهانی اکوتوریسم در مالزی ترتیب داد. همچنین فعالیت هایی در محافظت از تپه های مرجانی برنامه ریزی کرد.
در سال 2000 مسوولیت برگزاری کارگاه گواهیهای اکوتوریسم و گردشگری پایدار را بر عهده گرفت. 
در این سال کتاب e Business of Ecolodges Th را به عنوان پایه ای در آمایش بین المللی دستاوردهای بوم شناسانه منتشر کرد. همچنین در این سال ، این مجمع پس از 10 سال تلاش در زمینه اکوتوریسم و برای آماده سازی در برگزاری سال جهانی اکوتوریسم (2002 ) ، به "مجمع جهانی اکوتوریسم " تغییر نام داد.
در سال 2001 نخستین نشریه الکترونیکی اکوتوریسم را راه اندازی کرد.
در سال 2002 مجموعه ملاقاتهایی را برای برگزاری سال جهانی اکوتوریسم، در هند، پرو، تایلند،کنیا و سودان ترتیب داد.
در سال 2003 راهنمای جهانی بوم شناسی را منتشر کرد.
در سال 2004 میزبان نخستین کنفرانس گردشگران نوع دوست در دانشگاه استانفورد کالیفرنیا بود و نخستین جشن اکوتوریسم و نخستین ملاقات سالیانه اعضا مجمع را در واشنگتن برنامه ریزی کرد.
در سال 2005 از کشورهای سونامی زده حاشیه اقیانوس هند برای دستیابی به توسعه پایدار در گردشگری حمایت کرد. همچنین در همین سال به مناسبت پانزدهمین سال آغاز فعالیت های مجمع، دومین جشن اکوتوریسم را در واشنگتن برگزار کرد.
در سال 2006 سومین جشن اکوتوریسم را با ارایه بهترین بسته های سفر از سراسر دنیا برگزار کرد.
در سال 2007 چهارمین جشن اکوتوریسم را در واشنگتن برگزار کرد و کنفرانس جهانی اکوتوریسم را در اسلو ، به عنوان نخستین " گردهمایی جهانی حرفه ایهای اکوتوریسم " بعد از کنفرانس سال جهانی اکوتوریسم، سازماندهی کرد.
در سال 2008 کنفرانس گردشگری پایدار و اکوتوریسم را در ونکوور سازماندهی کرد. 
و در سال 2009 طرح مقاصد اکولوژیکی را با هدف دادن ایده به مسافران برای انتخاب مقاصد مختلف گردشگری در دنیا پیشنهاد داد. همچنین در این سال، وب سایت مجمع جهانی اکوتوریسم را با افزودن ابزاری برای ارتباط دو سویه با اعضا خود در سراسر دنیا سازماندهی کرد. نخستین چاپ " راهنمای سبز سفر " به عنوان یک کتاب راهنما نیز در این سال برای پاسخگویی به توریسم مسوولانه منتشر شد. 


نویسنده :Aram joon
یکشنبه 20 تیر 1389-12:30 بعد از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات