خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - لباس مرده، تجارت مشکوک، تنپوش آلودگی
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

مجتبی عندلیب آذر: یکی از پر رونق ترین فعالیتهای تجاری در ایرانشهر و بخصوص شهرهایی که هر چه بیشتر به مرز نزدیک می شدید این تجارت در آنجا رونق داشت، فروش لباسهای دست چندم(شما بخوانید دست دوم) یا به اصطلاح تاناکورا بود.

تاناکوراکه البته من شخصاً علاقه مند هستم اسم " لباس مرده" را روی آن بگذارم.
بقول نماینده محترم ایرانشهر ، دامن ،بزمان، دلگان ، بمپور و چند جای دیگر: محلی ها از این لباسها نمی خرند. و البته درست می گفت چون ما که مردهایشان را می دیدیم عموماً لباس بلوچی داشتند و یا حداکثر اینکه مثل بخشدار با سابقه بمپور لباس کماندویی به تن داشتند.
خانمها را هم که ما ندیدیم.
جالبتر اینکه تعدادی خان متشخص تهرانی در بازار لباس مرده فروشی های ایران شهر دیدم که آمده بودند لابد برای مزونهای مد بالای خود لباس جدا می کردند و خدا داند که به کدام بی خبرانی به اسم لباسهای مارک دار(البته مارک دار هم بودند) بفروشند(شما بخوانید، بیاندازند)
البته تا اینجای کار مشکلی نبود اما از همه درد آور تر فروش اسباب بازی های درب و داغان، بخصوص اسباب بازی های عروسکی پشم آلوبود که خدا می داند به چه میکروبهایی آلوده بودند.
البته از حق نگذریم یک پوتین سربازی که مال یک سرباز فریب خورده هلندی بود که احتمالاً برای دفاع از منافع هلند در افغانستان ناپدید شده بود بد جوری چشم مرا گرفته بود که به هر حال با برنامه ریزی درست نماینده محترم مردم ایرانشهر ، دامن ، بزمان، دلگان ، بمپور و چند جای دیگر ، هرگز فرصت نکردیم این پوتین را ابتیاع نماییم.


نویسنده :Aram joon
سه شنبه 19 مرداد 1389-12:05 قبل از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات