خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - افزایش حجم اسیدی آب اقیانوس‌ها حیات جانداران آبزی را به خطر می‌اندازد
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: اجتماعی - محیط زیست

دانشمندان دانشگاه شیكاگوی امریكا طی مطالعات خود به این نتیجه رسیدند كه اگر حجم   اسید آب اقیانوس‌های كره زمین افزایش بیابد، احتمال این كه نسل جانداران آبزی با خطر انقراض روبرو شود، بسیار زیاد است .

به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، «جی . تیموتی ووتون»، استاد دانشگاه شیكاگوی امریكا دررشته اكولوژی و تاثیرات زیست‌محیطی، گفت: یكی از شاخص‌هایی كه ما در تحقیقات خود در زمینه افزایش حجم اسید آب اقیانوس‌ها مورد بررسی قرار دادیم، این بود كه هر قدر دی‌اكسیدكربن موجود در هوا در آب جذب شود، احتمال افزایش انقراض جانوران درون آب نیز افزایش می‌یابد.

وی در ادامه افزود: آب‌های كه حجم اسیدی بالایی دارند، خطر جدی برای جانداران آبزی محسوب می‌شوند، از این رو باید روش‌هایی را برای كاهش جذب دی‌اكسیدكربن به وسیله آب اقیانوس‌ها ابداع كنیم.

وی یادآورشد: حجم اسید آب هم‌اكنون 10برابر بیشتر از سال گذشته میلادی است و این به دلیل افزایش تغییرات جوی و گرم‌تر شدن زمین است.

«كاترین فیستر»، استادیار دانشكده زیست دریایی دانشگاه شیكاگو دراین باره گفت: بسیاری از موجودات دریایی سخت‌پوست بوده و لاك یا اسكلت آنها از كربنات كلسیم ساخته شده‌است. این ماده در ساخته كه در ساخته شدن لاك این موجودات دریایی به كاررفته به راحتی می‌تواند اسید موجود در آب را در خود حل كند؛ از این رو با افزایش حجم اسیدی آب احتمال مرگ و میر این موجودات دریایی بسیار زیاد است

نویسنده :Aram joon
دوشنبه 23 دی 1387-10:51 قبل از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات