خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا زیست محیطی کوچک - «خاش»، مکان مناسبی برای زیست خرس سیاه است.
مواظب محیط زیست باشیم
من و وبلاگم

آنچه گذشت

موضوعات

آخرین گفته های من

دوستان زیست محیطی من

دوستان دیگر

خالق

ابر برچسبها

نظرت؟؟؟

بازدیدهای شما

themebox

خبرگزاری دانشجویان ایران - زاهدان
سرویس: اجتماعی - محیط زیست

رییس اداره محیط زیست شهرستان خاش گفت: خرس سیاه از عسل حشرات کوچک، بی‌مهره‌گان و مهره‌داران کوچک، میوه درختان نظیر خرما دار (خرمای وحشی) کنار و انجیر وحشی تغذیه می کند.

محمدانور هاشم‌زهی در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) افزود: کوه‌های سیاه بند، گوهر کوه، کارواندر، بیرک و تفتان به دلیل داشتن مواد غذایی مناسب، نمادهای فراوان و ارتفاعات صعب العبور بهترین محل برای زندگی این حیوان به شمار می روند.

وی گفت: بیشتر نواحی زیست خرس سیاه به دلیل تجاوز و تعدی و فعالیت در این مناطق، در معرض خطر قرار گرفته است و قطع درختان میوه برای مصارف سوختی و تولید مثل محدود خرس سیاه، خطر افزایش انقراض این گونه‌ی نادر جانوری را افزایش داده است.

هاشم‌زهی تصریح كرد: شهرستان خاش با دارا بودن مناطق کوهستانی و آب و هوا و پوشش گیاهی مناسب یکی از مناطق مستعد برای زیست انواع گونه های جانوری است که در سال های آباد، انواع مختلف گونه های جانوری مانند خرس سیاه، آهو، بزکوهی، عقاب، کبک، تیهو و غیره در این شهرستان می زیستند که هم اکنون به دلیل خشکسالی و عوامل انسانی از منطقه مهارجرت کرده یا نسل بسیاری از آنها منقرض و یا بسیار محدود شده است.نویسنده :Aram joon
دوشنبه 23 دی 1387-10:53 قبل از ظهرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic